קטגוריות
בדיקת ליקויים במבנים ובתים

בדיקת איכות הריצוף

בדיקת ריצוף במסגרת תהליך בדיקת בית או דירה לאיתור ליקויי בנייה

כיום כבר כולם יודעים שרכישה של בית או דירה, אפילו כאלה שבנייתם נסתיימה לאחרונה, מחייבת בדיקה מקצועית. דבר זה נכון גם כאשר מדובר על רכישה של מבנה מיד שניה, כאשר רוצים לוודא מראש שמשלמים מחיר סביר והוגן ביחס למצב המבנה וחלקיו השונים.

בשורות הבאות נעסוק בהיבט חשוב של ביקורת מבנה – בדיקת איכות הריצוף. בין היתר נבין מדוע חשוב כל כך לבצע בדיקה שכזאת ואילו סוגים של ליקויים ניתן למצוא וחשוב לתקן.

בדיקת אריחי הריצוף – וידוא התאמה ומיקום

במיוחד כיום, כאשר המבחר של האריחים והמרצפות רב כל כך חשוב לזכור את ההבדלים בין הסוגים השונים. בסוג זה של מאמר לא נסקור את השמות של כל סוגי המרצפות והאריחים אבל בהחלט נזכיר כמה דברים חשובים:

  • בין מכלול הסוגים ישנם סוגים של מרצפות שנחשבות למתאימים בעיקר לסביבת פנים.
  • אריחים אחרים יתאימו יותר לסביבה חיצונית.
  • ישנם סוגים של חומרים שיכולים להתאים אך ורק למקומות יבשים ואילו אחרים יכולים להתאים יותר לאזורים עם לחות גבוהה כגון חדרי אמבטיה.
  • לצד סוגים יוקרתיים יש סוגים הרבה פחות נחשבים.

למרות שהדבר נראה מופרך, מסתבר שמומחים בביקורת מבנים מדווחים לא פעם ולא פעמיים על התאמה שגויה בין אריחים לבין תכלית נתונה. מיקום אריחי פנים בסביבה חיצונית (מרפסת למשל) או מיקום של אריחים רגישים ללחות בחדרי אמבטיה יתבררו לאחר זמן כבעיה במלוא מובן המילה. למרבה הצער, התקלה מתגלית לאחר שאחריות הקבלן כבר פוקעת ולכן מי שלא בודק – עשוי לשלם על כך ביוקר.

בדיקת איכות הריצוף וטיב העבודה

מלבד בחירה נכונה בסוג האריחים, חשוב לא פחות לדאוג לביצוע נכון של עבודת הריצוף וכן להימנע משימוש באריחים באיכות ירודה. גם אם לא כולם מבחינים בכך במבט ראשון, קבלני אבן ושיש שעושים שימוש באריחים סוג ב’ חושפים את הלקוח לנזקים של בלאי מואץ וסביבת מגורים באיכות פחות טובה. בנוסף, עבודת ריצוף לא איכותית תשתקף ברצפות עקומות, רובה בגימור לא איכותי ותופעות נוספות, לא פחות חמורות.

על מנת לקבל את התמורה הטובה ביותר, גם בהיבט זה  חשוב לפנות מבעוד מועד לחברה איכותית לביקורת מבנים, שמעניקה תשומת לב ראויה לכל מרצפת ומרצפת.

קראו על מחירי בדק בית באתר שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *