קטגוריות
שיקום מבנים

מערכת סינון מים ביתית- חובה בכל בית

מערכות סינון למים בבית שלכם

בשנים האחרונות, כל בית חדש שנבנה מחויב להתקין במרחב המוגן מערכת סינון אוויר, המאפשרת לשוהים בממ”ד לנשום אוויר נקי במקרה של תקיפה כימית. מערכות סינון המותקנות בממ”ד לא פוגעות במראה החדר, הן מותקנות מעל הדלת וכמעט לא נראות לעין. מערכת סינון אוויר לממ”ד מזרימה בקביעות אוויר נקי ומסונן לתוך המרחב המוגן ומאפשרת לכל השוהים בממ”ד תנועה קלילה יותר, כמעט ללא צורך במסכות אב”כ.

בנוסף, מערכת הסינון היא בעלת מנגנון מתוחכם במיוחד המחליף את הפחמן הדו חמצני הנמצא בחלל האוויר בחמצן טרי. כשיש הכרח לשהות בממ”ד לתקופה ממושכת, מערכת סינון לממ”ד היא כמעט בגדר חובה.

ערכת סינון ממ”ד חייבת לעמוד בתקנים המפורטים על ידי המכון הביולוגי ופיקוד העורף, וחייבת כמובן להיות בעלת תו תקן ישראלי של מכון התקנים. דרך אגב, מדובר על מוצר פרי מיטב המוחות הישראליים.

מה כוללת מערכת הסינון

כל מערכת סינון המותקנת במרחבים המוגנים צריכה לכלול כמה רכיבים – הרכיב העיקרי והחשוב ביותר במערכת הוא המסנן. תפקידו של המסנן לסנן את הפחמן הדו חמצני ואת הגזים הרעילים שנמצאים באוויר במקרה של התקפה כימית. המסנן עצמו מחולק לשניים- מסנן פחם פעיל ומסנן אירוסולי. תפקידם של המסננים הנמצאים בתוך המסנן הראשי הוא לספוח את הרעלים אליהם. המסנן יכול לפעול ברציפות למשך תקופה של כמה שבועות, ובמקרה של הפסקת חשמל יפעל באמצעות מפוח ידני או מצבר.
פרט למסנן, בכל מערכת סינון לממ”ד יש שני רכיבים נוספים: שסתום לחץ יתר, שתפקידו לווסת את לחץ האוויר במרחב המוגן, ושסתום נוסף האחראי על כניסת האוויר לממ”ד ובלימת הכניסה של חומרים רעילים.

מערכת סינון אוויר- יתרונות נוספים

מערכת סינון אוויר הינה פתרון מועיל לשהייה ממושכת במרחב המוגן, ומאפשרת להמשיך בשגרת החיים ללא צורך בלבישת מסכות אב”כ מסרבלות ומעיקות. בניגוד למסכות האב”כ שלבישתם מאפשרת לשהות בממ”ד כמה שעות, מערכת הסינון מאפשרת שהייה ממושכת יותר, עד כמה שבועות. בנוסף, המערכת מתאימה לאנשים רבים השוהים בממ”ד, ולא רק לאדם בודד.

עם זאת, גם למערכת מתקדמת כמערכת סינון לממ”ד יש מגבלה והיא הצורך בתחזוקה תקופתית, הכוללת ניקוי הסננים והחלפתם. פרט למגבלה זו, מדובר באחד הפתרונות המעולים ביותר לסינון האוויר בממ”ד.

המומחים במערכות סינון אוויר למרחב מוגן ביתי

בנוסף חברת מיגונים ומפוחים מעניקה שירותים נוספים כגון ניהול מערכי בדיקות לטופס 4, בקרת תהליך לאישור רשות כבאות והצלה לטופס 4, בקרת תהליך למרחבים מוגנים עד לאישור הגא לטופס 4 ושרותים נוספים בתחום כיבוי אש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *