מי אחראי לתיקון ליקויי בניה בדירה מיד ראשונה

על מי מוטלת האחריות לתיקון ליקויי בניה בדירה מיד ראשונה – על היזם או על הקבלן ?

כאשר זוג צעיר רוכש דירה מדובר באירוע מרגש לכל הדעות. אולם, כאשר הזוג נכנס לדירה הם מגלים כי ישנם ליקויים רבים כגון, דלת חדר השינה לא נסגרת, יש נזילה מכיוון הכיור ועוד. בני הזוג המעוניינים למצוא את הליקויים בבית פנו ליזם ממנו רכשו את הדירה. היזם מצידו השיב להם כי הוא לא אחראי לליקויים וכי הם צריכים לפנות לחברה הקבלנית מפני שהיא אחראית לתיקון הליקויים. אולם, לפני חוק המכר היזם הוא זה שחייב לתקן את ליקויי בניה, בין אם לבדו אם בין אם באמצעות קבלן.

מדוע חשוב לבצע בדיקת בית על ידי בעל מקצוע

בדיקת בית היא בדיקה אותה צריך לבצע בעל מקצוע מומחה בתחום ולא בעל הדירה עצמו. בדומה לבדיקת רכב בה רק בעל המקצוע מכיר את הרכב ויודע היכן לחפש תקלות, כך גם מהנדס בניין יודע לאתר ליקויי בנייה. ליקויי בנייה שעשויים להתגלות בדירה גורמים לנזק משמעותי כמו למשל, סדקים בקירות. סדקים בקירות עשויים לגרום לנזק משמעותי בקירות. מהנדס בניין מקצועי יכול לערוך בדיקת בית ולאתר ליקויי בנייה. בסיום הבדיקה המהנדס יגיש לבעלי הדירה דוח ובו ממצאי הבדיקה. חשוב מאד לשמור על ממצאי הדוח במקרה של תביעה משפטית.

 

מידע נוסף על בדק בית

קצת הסברים על בדק בית
קיימים שני סוגים מרכזיים של בדיקת בתים: בדיקת בית לפני קנייה ובדיקת בית בו גרים או בית שכור
בדק בית לפני קניה
לפני קניית דירה חדשה, כמובן שעוד לפני שלב חתימת החוזה כדאי מאוד להזמין חברה או מהנדס מקצועי אשר יבדוק את המבנה מבחינה בטיחותית ומבחינת כשירות המבנה. זה גם קשור לביטוח על המבנה שצריך וכדאי לעשות לאחר קניית הבית אך בעיקר קשור לגיבוש ההחלטה הסופית לגבי הרכישה: האם אתם הולכים לקנות חתול בשק או שאתם הולכים על עסקה בטוחה וכדאית.

בדק בית לדירה או בית קיים

דיירים המתגוררים בבית אשר בבעלותם או בבית שכור ירצו לעשות בדק בית במקרה והם חושדים כי משהו בבניין אינו כשורה או במקרה והם רוצים לבטח את ביתם. ביטוח דירה זה עסק יקר ואף חברת ביטוח לא תרצה לקחת על עצמה את הסיכון לבטח בית מט לנפול אשר בכל יום עלול להתמוטט או עלול להיגרם בו נזק בהיקף של עשרות אלפי שקלים. לכן המבטח או במקרים מסוימים חברת הביטוח מזמינים חברה מורשה של מהנדסים המתמחים בבדיקת בתים, בדק בית וביקורת מבנים.

 

 

משכנתא לקניית בית חדש

 

ההלוואה שאתה מקבל מהבנק נקראת משכנתא, הבנק הוא בדרך כלל המלווה, אלא אם מדובר בהלוואה מגורמי מימון פרטיים. הסכום שאתה משלם לבנק כל חודש הוא תשלום המשכנתא שלך. שיעור הריבית על ההלוואה הוא ריבית המשכנתא (או הריבית).

אם אתה לא עומד  בתשלומי המשכנתא אז הבנק יהיה רשאי לשייך לעצמו את הבית (זה נקרא עיקול) ואז הם יוכלו למכור אותו כדי לקבל בחזרה את הכסף שהם הלוו לך, ושאתה לא הצלחת לשלם.

אולי אתה יודע כמה אתה יכול להרשות לעצמו, אבל האם מה שהבנק חושב? הרי הבנק עשוי להיות מוכן להשאיל למשפחה או לאדם  סכום שיכול לסבך מבחינה כלכלית; מצד השני, הבנק יכול לסרב להלוות לכם את הסכום שאתם רוצים.  אתה צריך לדעת מה הבנק יאפשר לך עוד לפני שאתה מתחיל בקנית בית.

השלב השני הוא להחליט על מספר השנים בהן מחזירים את המשכנתא: מספר השנים שנדרש כדי להחזיר את ההלוואה נקרא הטווח, אשר בישראל  הוא בין 15 שנה ל 30 שנים.

היתרונות והחסרונות של משכנתא קצרת טווח ומשכנתא ארוכת טווח
משכנתא קצרת טווח : פחות ריבית, תשלום ההלוואה במחצית הזמן

משכנתא ארוכת טווח : תשלומים חודשיים נמוכים יותר, מאפשר לך לקנות בית במחיר גבוה יותר, שומר על תזרים המזומנים שלך

איך אתה בוחר בין השתיים? אם אתה רוצה את הגמישות תבחר במשכנתא ל 30 שנים. אתה עדיין יכול לשמור על גמישות ולשלם את ההלוואה בסכומים גבוהים בכל פעם – לך על  משכנתא קצרת טווח. כאשר בוחרים בפרק זמן קצר יותר-. צריך לבצע תשלומים גדולים יותר בכל חודש אם אתה אוהב את זה או לא.

במשכנתא ארוכת טווח  אתה מכתיב כמה אתה רוצה לשלם, ולכן כמה אתה רוצה לחסוך. מצד השני, אם אתה יכול להרשות לעצמך תשלומים על הלוואה למשך 15 שנה, ואתה לא סומך על עצמך כדי להפוך את ההלוואה ל- 30 שנים, אז כדאי לקחת את הלוואת 15 השנה וליהנות מהעובדה שתוכל לחסוך ריבית ולפרוע את ההלוואה במחצית הזמן, מבלי שתצטרך לעשות שום דבר מיוחד.

המאמר באדיבות אתר טבעון – יעוץ משכנתא מקצועי  וליווי במיחזור משכנתאות

עורך דין ליקויי בניה

בדיקת ליקויי בנייה – הזמנת בדק בית

העלייה במחירי הנדלן בישראל הופכת את התהליך של רכישת בית או דירה לדבר רגיש עוד

יותר משהיה בעבר. אנו עומדים להשקיע את מיטב כספנו (ואף יותר מכך…) ואנו לא רוצים

שיוליכו אותנו בקביעת ערך הנכס. יש דברים שגם שמאי מקרקעין לא יכול לדעת!

עורך דין ליקויי בניה

יש לזכור שתמיד לפני רכישת דירה מומלץ לשכור שירותים של חברות בדק בית, על מנת לחסוך

כל מיני עגמות נפש שנובעות מכך שהדירה אינה שווה את עלותה אך במידה ואכן קונה הדירה מגלה לפתע ליקויים במבנה, הרי שאם בדיעבד הוא יפנה לחברת בדק בית הוא ירוויח מכך.

 המסמך המתקבל על ידי חברות בדק הבית, מפרט היכן נמצאו ליקויים כאלו ואחרים. במידה וחברת בדק הבית אכן תמצא לנכון שכל הליקויים שקונה הדירה התלונן עליהם נמצאו במבנה –היא תפרט זאת בדוח, אך במידה ולא כל טענות הלקוח נכונות- הדברים לא יכנסו לדוח. לאחר קבלת חוות הדעת של חברת בדק בית מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום של ליקויי בניה, על מנת לשמוע את דעתו כיצד להתנהל

בתבונה מול הקבלן, וכיצד ניתן (במקרה הצורך) לפנות לתביעה משפטית היה והקבלן לא מוכן לקחת אחריות ולתקן את הליקויים שנמצאו.

לייעוץ ויצירת קשר התקשרו ונשמח לסייע: 03-5745221

בדיקת דירות יד שנייה לפני קניה

בדיקת דירות יד שניה לפני הקניה – ביצוע  בדק בית

קניה של דירה היא צעד חשוב ביותר ורב משמעות. בכל רכישה של דירה יש מימד מסוים של אי וודאות, בפרט כאשר רוכשים דירה מיד שניה, אך יש מה לעשות בכדי להקטין את אי הוודאות. רבים כבר שמעו על האפשרות לשכור את שירותיה של חברה לבדק בית לפני שרוכשים בית חדש. כך, ניתן למצוא ליקויי בניה שונים שהקבלן צריך לתקן. עם זאת, לא פחות חשוב לדעת שיש משמעות רבה לביצוע בדיקה מקדימה גם של דירות יד שניה.

לא משלמים לפני שבודקים

לפני שנסביר מדוע חשוב להיעזר בתהליך של בדיקת דירות יד שנייה לפני קניה, חשוב להבין מה בעצם עושה חברה לביקורת מבנים. חברה כזאת מבצעת בדיקה מקיפה של מצב הדירה, החל במצב הרצפה, דרך מצב הקירות, מערכת החשמל, הצנרת, התקרה. הבדיקה יכולה לענות על שאלות כמו קיום של קרינה, בעיות של אטימות, קירות שאינם ישרים ועוד.

הבדיקה נעשית על ידי אנשי מקצוע, מהנדסים, טכנאים, בודקים מקצועיים. נעשה שימוש במכשירים שונים לגילוי תקלות, נזקים ובעיות שלא תמיד נראים לעין בלתי מזוינת. חשוב לדעת – לא כדאי לסכם על עסקת רכישה לפני שמקבלים דוח בדיקה על מצב הנכס. זה נכון גם כאשר מדובר בבית חדש ולא פחות נכון כאשר מדובר בדירה מיד שניה.

לאתר של אופקים בדק בית וביקורת מבנים

מאמר נוסף באתר הומלי  על ביקורת מבנים

בניית דק מעץ טבעי למרפסות בתים

בניית דקים מעץ אורן – התקנת דק למרפסת או לגינה
העץ הטבעי מאפשר להוציא את המקסימום מכל סביבת מגורים. באמצעות בניית דקים מעץ אורן, לגינה ולמרפסת, אפשר להוסיף נדבר חשוב של עיצוב גם לבית וגם לדירה. בזכות היתרונות של התקנת דק באופן כללי והיתרונות של דק אורן בפרט, ניתן למצוא את משטחי העץ האיכותיים הללו בדירות בלב העיר, בצימרים כפריים, בבניה בלתי רוויה, במגדלי מגורים, במשרדים ועוד.

יתרונות עץ האורן
כמעט כל מי שמעוניין להקים דק עץ אורגינלי שואל את עצמו באיזה עץ כדאי לבחור. מרבית הציבור, כך אומרים נתוני המכירות של החברות המובילות, בוחר בעץ אורן, ולא בכדי. הבחירה בסוג זה של עץ מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם כבחירה הנכונה וזאת בגלל:
• המחיר – לוחות עץ אורן נחשבים לחומר גלם איכותי ויחד עם זאת זול למדי. במיוחד כאשר מתקינים דק רחב ידיים ורוצים ליהנות ממראה טבעי במחיר משתלם – אורן הוא התשובה ואין בלתו.
• הגמישות – לוחות מעצי אורן מקובלים מאוד לשימוש על ידי מגוון הספקים והיצרנים. הם קלים מאוד לעבודה וניתן למצוא אותם בגדלים שונים, בעוביים שונים ובגימורים שונים.
• איכות תוצרת חוץ – למי שרוצה איכות משופרת, בהחלט ניתן למצוא דקים מעץ אורן שמקורו בחו”ל. פינלנד, למשל, ומדינות אחרות שנחשבות לספקיות של עץ לבניה מייצאות עץ מעובד ולא מעובד ברמות איכות מעולות.
יש לציין שכאשר פונים לספק או למתקין המתמחה בדקים כדאי לוודא שמדובר על עץ שעבר טיפול נגד ריקבון ונגד חרקים. טיפול כזה מאפשר לדק להחזיק מעמד לזמן ארוך יותר, במיוחד כאשר מקפידים על תחזוקה נכונה, שימון וצביעה לפי הצורך.

לאתר של לאמבר עבודות עץ-בניית דקים ופרגולות עץ בצפון

 

 

דקים מעץ מלא כתחליף מודרני לדשא
אנשים רבים בוחרים להתקין דקים מעץ אורן כתחליף לגינה המסורתית. העובדה שדשא מצריך השקיה הפכה אותו בעיני רבים לבזבזן מים בלתי נלאה. החלפת הדשא בלוחות עץ מעוצבים היטב מאפשרת גם חיסכון של ממש בהוצאות המים וגם מראה הרבה יותר מודרני ואלגנטי.
כאשר מקימים דק איכותי בחצר, קל מאוד להוסיף אביזרים דקורטיביים ותוך כדי כך גם להימנע מחרקים ומזיקים. הקמה של דק במרפסת מהוה, גם היא, השלמה של אסתטיקה משולבת, בין אווירה כפרית וקלאסית למראה אורבני תוסס.

 

בניית ממדים ותוספות בנייה

בוחרים נכון בפרוייקט שיפוצים – קבלן נכון שווה עבודה מקצועית

הדבר החשוב מלבד  הסיבה שבגינה רוצים לשפץ היא הבחירה בקבלן השיפוצים הנכון. השאלה החשובה היא – איך בוחרים נכון? כדי לבחור נכון בקבלן הנכון לביצוע עבודות שיפוצים בחיפה והקריות חשוב להקפיד על כמה צעדים:

  • קבלן רשום – תמיד יש להעדיף קבלן או שיפוצניק בעלי הסמכה ורישוי מסודרים. רישוי ורישום מבטיחים סף מינימאלי של איכות, שלא כדאי לחרוג ממנו.
  • המלצות – מלבד בדיקה של רישוי, חשוב לבדוק המלצות וחוות דעת קודמות. קבלן שיפוצים שנחשב לאיש מקצוע מעולה על ידי לקוחות קודמים הינו כזה שמספק תוצאות לצד רמת שירות ראויה.
  • הצעת מחיר מסודרת – קבלן שיפוצים איכותי יקפיד על ליבון צרכים מדויק ועל מתן הצעת מחיר אמינה ומסודרת. בצורה כזאת, יודעים מה מקבלים ועל מה משלמים ואין הפתעות של הרגע האחרון.
  • תכנון ובניה של ממדים בחיפה ובצפון, בניית תוספות בניה וכל עבודות השיפוצים המקצועיות לבית – אין האוס, עיצוב ושיפוץ בתים, בניית ממדים, תוספות בנייה, דירות ומבנים בצפון.
    https://www.inhouse-handasa.com/building

ביקורת מבנה – בדיקת איכות הריצוף

בדיקת ריצופים במסגרת תהליך בדיקת בית וביקורת ליקויי בנייה

כיום כבר כולם יודעים שרכישה של בית או דירה, אפילו כאלה שבנייתם נסתיימה לאחרונה, מחייבת בדיקה מקצועית. דבר זה נכון גם כאשר מדובר על רכישה של מבנה מיד שניה, כאשר רוצים לוודא מראש שמשלמים מחיר סביר והוגן ביחס למצב המבנה וחלקיו השונים.

בשורות הבאות נעסוק בהיבט חשוב של ביקורת מבנה – בדיקת איכות הריצוף. בין היתר נבין מדוע חשוב כל כך לבצע בדיקה שכזאת ואילו סוגים של ליקויים ניתן למצוא וחשוב לתקן.

אריחים, התאמה ומיקום

במיוחד כיום, כאשר המבחר של האריחים והמרצפות רב כל כך חשוב לזכור את ההבדלים בין הסוגים השונים. בסוג זה של מאמר לא נסקור את השמות של כל סוגי המרצפות והאריחים אבל בהחלט נזכיר כמה דברים חשובים:

  • בין מכלול הסוגים ישנם סוגים של מרצפות שנחשבות למתאימים בעיקר לסביבת פנים.
  • אריחים אחרים יתאימו יותר לסביבה חיצונית.
  • ישנם סוגים של חומרים שיכולים להתאים אך ורק למקומות יבשים ואילו אחרים יכולים להתאים יותר לאזורים עם לחות גבוהה כגון חדרי אמבטיה.
  • לצד סוגים יוקרתיים יש סוגים הרבה פחות נחשבים.

למרות שהדבר נראה מופרך, מסתבר שמומחים בביקורת מבנים מדווחים לא פעם ולא פעמיים על התאמה שגויה בין אריחים לבין תכלית נתונה. מיקום אריחי פנים בסביבה חיצונית (מרפסת למשל) או מיקום של אריחים רגישים ללחות בחדרי אמבטיה יתבררו לאחר זמן כבעיה במלוא מובן המילה. למרבה הצער, התקלה מתגלית לאחר שאחריות הקבלן כבר פוקעת ולכן מי שלא בודק – עשוי לשלם על כך ביוקר.

איכות הריצוף והעבודה

מלבד בחירה נכונה בסוג האריחים, חשוב לא פחות לדאוג לביצוע נכון של עבודת הריצוף וכן להימנע משימוש באריחים באיכות ירודה. גם אם לא כולם מבחינים בכך במבט ראשון, קבלני אבן ושיש שעושים שימוש באריחים סוג ב’ חושפים את הלקוח לנזקים של בלאי מואץ וסביבת מגורים באיכות פחות טובה. בנוסף, עבודת ריצוף לא איכותית תשתקף ברצפות עקומות, רובה בגימור לא איכותי ותופעות נוספות, לא פחות חמורות.

על מנת לקבל את התמורה הטובה ביותר, גם בהיבט זה  חשוב לפנות מבעוד מועד לחברה איכותית לביקורת מבנים, שמעניקה תשומת לב ראויה לכל מרצפת ומרצפת.

קראו על מחירי בדק בית באתר שלנו

מערכת סינון – חובה בכל בית

בשנים האחרונות, כל בית חדש שנבנה מחויב להתקין במרחב המוגן מערכת סינון אוויר, המאפשרת לשוהים בממ”ד לנשום אוויר נקי במקרה של תקיפה כימית. מערכות סינון המותקנות בממ”ד לא פוגעות במראה החדר, הן מותקנות מעל הדלת וכמעט לא נראות לעין. מערכת סינון אוויר לממ”ד מזרימה בקביעות אוויר נקי ומסונן לתוך המרחב המוגן ומאפשרת לכל השוהים בממ”ד תנועה קלילה יותר, כמעט ללא צורך במסכות אב”כ.
Continue reading “מערכת סינון – חובה בכל בית”

כך מנקים אבק בעידן הטכנולוגי

אנו חיים בעידן המודרני, ומוצאים את עצמנו רצים אחרי השעון 24 שעות ביממה. המטרה של כולנו היא להספיק כמה שיותר, ויותר מכך –  יום שבו הספקנו את המטלות שהצבנו לעצמנו, הוא מבחינתנו יום מוצלח. אחת הדרכים הטובות ביותר לחסוך בזמן הוא לרכוש שואב אבק רובוטי. רכישת שואב רובוטי תחסוך את העסקתה של עוזרת בית שמסייעת בשאיבת האבק, ואת ההפעלה של שואב האבק הכבד וזולל החשמל.
Continue reading “כך מנקים אבק בעידן הטכנולוגי”