Categories
בדיקת ליקויים במבנים ובתים

מי אחראי לתיקון ליקויי בניה בדירה מיד ראשונה

על מי מוטלת האחריות לתיקון ליקויי בניה בדירה מיד ראשונה – על היזם או על הקבלן ?

כאשר זוג צעיר רוכש דירה מדובר באירוע מרגש לכל הדעות. אולם, כאשר הזוג נכנס לדירה הם מגלים כי ישנם ליקויים רבים כגון, דלת חדר השינה לא נסגרת, יש נזילה מכיוון הכיור ועוד. בני הזוג המעוניינים למצוא את הליקויים בבית פנו ליזם ממנו רכשו את הדירה. היזם מצידו השיב להם כי הוא לא אחראי לליקויים וכי הם צריכים לפנות לחברה הקבלנית מפני שהיא אחראית לתיקון הליקויים. אולם, לפני חוק המכר היזם הוא זה שחייב לתקן את ליקויי בניה, בין אם לבדו אם בין אם באמצעות קבלן.

מדוע חשוב לבצע בדיקת בית על ידי בעל מקצוע

בדיקת בית היא בדיקה אותה צריך לבצע בעל מקצוע מומחה בתחום ולא בעל הדירה עצמו. בדומה לבדיקת רכב בה רק בעל המקצוע מכיר את הרכב ויודע היכן לחפש תקלות, כך גם מהנדס בניין יודע לאתר ליקויי בנייה. ליקויי בנייה שעשויים להתגלות בדירה גורמים לנזק משמעותי כמו למשל, סדקים בקירות. סדקים בקירות עשויים לגרום לנזק משמעותי בקירות. מהנדס בניין מקצועי יכול לערוך בדיקת בית ולאתר ליקויי בנייה. בסיום הבדיקה המהנדס יגיש לבעלי הדירה דוח ובו ממצאי הבדיקה. חשוב מאד לשמור על ממצאי הדוח במקרה של תביעה משפטית.

 

Categories
בדיקת ליקויים במבנים ובתים

מידע נוסף על בדק בית

קצת הסברים על בדק בית
קיימים שני סוגים מרכזיים של בדיקת בתים: בדיקת בית לפני קנייה ובדיקת בית בו גרים או בית שכור
בדק בית לפני קניה
לפני קניית דירה חדשה, כמובן שעוד לפני שלב חתימת החוזה כדאי מאוד להזמין חברה או מהנדס מקצועי אשר יבדוק את המבנה מבחינה בטיחותית ומבחינת כשירות המבנה. זה גם קשור לביטוח על המבנה שצריך וכדאי לעשות לאחר קניית הבית אך בעיקר קשור לגיבוש ההחלטה הסופית לגבי הרכישה: האם אתם הולכים לקנות חתול בשק או שאתם הולכים על עסקה בטוחה וכדאית.

בדק בית לדירה או בית קיים

דיירים המתגוררים בבית אשר בבעלותם או בבית שכור ירצו לעשות בדק בית במקרה והם חושדים כי משהו בבניין אינו כשורה או במקרה והם רוצים לבטח את ביתם. ביטוח דירה זה עסק יקר ואף חברת ביטוח לא תרצה לקחת על עצמה את הסיכון לבטח בית מט לנפול אשר בכל יום עלול להתמוטט או עלול להיגרם בו נזק בהיקף של עשרות אלפי שקלים. לכן המבטח או במקרים מסוימים חברת הביטוח מזמינים חברה מורשה של מהנדסים המתמחים בבדיקת בתים, בדק בית וביקורת מבנים.

 

 

Categories
בדיקת ליקויים במבנים ובתים

עורך דין ליקויי בניה

בדיקת ליקויי בנייה – הזמנת בדק בית

העלייה במחירי הנדלן בישראל הופכת את התהליך של רכישת בית או דירה לדבר רגיש עוד

יותר משהיה בעבר. אנו עומדים להשקיע את מיטב כספנו (ואף יותר מכך…) ואנו לא רוצים

שיוליכו אותנו בקביעת ערך הנכס. יש דברים שגם שמאי מקרקעין לא יכול לדעת!

עורך דין ליקויי בניה

יש לזכור שתמיד לפני רכישת דירה מומלץ לשכור שירותים של חברות בדק בית, על מנת לחסוך

כל מיני עגמות נפש שנובעות מכך שהדירה אינה שווה את עלותה אך במידה ואכן קונה הדירה מגלה לפתע ליקויים במבנה, הרי שאם בדיעבד הוא יפנה לחברת בדק בית הוא ירוויח מכך.

 המסמך המתקבל על ידי חברות בדק הבית, מפרט היכן נמצאו ליקויים כאלו ואחרים. במידה וחברת בדק הבית אכן תמצא לנכון שכל הליקויים שקונה הדירה התלונן עליהם נמצאו במבנה –היא תפרט זאת בדוח, אך במידה ולא כל טענות הלקוח נכונות- הדברים לא יכנסו לדוח. לאחר קבלת חוות הדעת של חברת בדק בית מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום של ליקויי בניה, על מנת לשמוע את דעתו כיצד להתנהל

בתבונה מול הקבלן, וכיצד ניתן (במקרה הצורך) לפנות לתביעה משפטית היה והקבלן לא מוכן לקחת אחריות ולתקן את הליקויים שנמצאו.

לייעוץ ויצירת קשר התקשרו ונשמח לסייע: 03-5745221

Categories
בדיקת ליקויים במבנים ובתים

בדיקת דירות יד שנייה לפני קניה

בדיקת דירות יד שניה לפני הקניה – ביצוע  בדק בית

קניה של דירה היא צעד חשוב ביותר ורב משמעות. בכל רכישה של דירה יש מימד מסוים של אי וודאות, בפרט כאשר רוכשים דירה מיד שניה, אך יש מה לעשות בכדי להקטין את אי הוודאות. רבים כבר שמעו על האפשרות לשכור את שירותיה של חברה לבדק בית לפני שרוכשים בית חדש. כך, ניתן למצוא ליקויי בניה שונים שהקבלן צריך לתקן. עם זאת, לא פחות חשוב לדעת שיש משמעות רבה לביצוע בדיקה מקדימה גם של דירות יד שניה.

לא משלמים לפני שבודקים

לפני שנסביר מדוע חשוב להיעזר בתהליך של בדיקת דירות יד שנייה לפני קניה, חשוב להבין מה בעצם עושה חברה לביקורת מבנים. חברה כזאת מבצעת בדיקה מקיפה של מצב הדירה, החל במצב הרצפה, דרך מצב הקירות, מערכת החשמל, הצנרת, התקרה. הבדיקה יכולה לענות על שאלות כמו קיום של קרינה, בעיות של אטימות, קירות שאינם ישרים ועוד.

הבדיקה נעשית על ידי אנשי מקצוע, מהנדסים, טכנאים, בודקים מקצועיים. נעשה שימוש במכשירים שונים לגילוי תקלות, נזקים ובעיות שלא תמיד נראים לעין בלתי מזוינת. חשוב לדעת – לא כדאי לסכם על עסקת רכישה לפני שמקבלים דוח בדיקה על מצב הנכס. זה נכון גם כאשר מדובר בבית חדש ולא פחות נכון כאשר מדובר בדירה מיד שניה.

לאתר של אופקים בדק בית וביקורת מבנים

מאמר נוסף באתר הומלי  על ביקורת מבנים

Categories
בדיקת ליקויים במבנים ובתים

בדיקת איכות הריצוף

בדיקת ריצוף במסגרת תהליך בדיקת בית או דירה לאיתור ליקויי בנייה

כיום כבר כולם יודעים שרכישה של בית או דירה, אפילו כאלה שבנייתם נסתיימה לאחרונה, מחייבת בדיקה מקצועית. דבר זה נכון גם כאשר מדובר על רכישה של מבנה מיד שניה, כאשר רוצים לוודא מראש שמשלמים מחיר סביר והוגן ביחס למצב המבנה וחלקיו השונים.

בשורות הבאות נעסוק בהיבט חשוב של ביקורת מבנה – בדיקת איכות הריצוף. בין היתר נבין מדוע חשוב כל כך לבצע בדיקה שכזאת ואילו סוגים של ליקויים ניתן למצוא וחשוב לתקן.

בדיקת אריחי הריצוף – וידוא התאמה ומיקום

במיוחד כיום, כאשר המבחר של האריחים והמרצפות רב כל כך חשוב לזכור את ההבדלים בין הסוגים השונים. בסוג זה של מאמר לא נסקור את השמות של כל סוגי המרצפות והאריחים אבל בהחלט נזכיר כמה דברים חשובים:

  • בין מכלול הסוגים ישנם סוגים של מרצפות שנחשבות למתאימים בעיקר לסביבת פנים.
  • אריחים אחרים יתאימו יותר לסביבה חיצונית.
  • ישנם סוגים של חומרים שיכולים להתאים אך ורק למקומות יבשים ואילו אחרים יכולים להתאים יותר לאזורים עם לחות גבוהה כגון חדרי אמבטיה.
  • לצד סוגים יוקרתיים יש סוגים הרבה פחות נחשבים.

למרות שהדבר נראה מופרך, מסתבר שמומחים בביקורת מבנים מדווחים לא פעם ולא פעמיים על התאמה שגויה בין אריחים לבין תכלית נתונה. מיקום אריחי פנים בסביבה חיצונית (מרפסת למשל) או מיקום של אריחים רגישים ללחות בחדרי אמבטיה יתבררו לאחר זמן כבעיה במלוא מובן המילה. למרבה הצער, התקלה מתגלית לאחר שאחריות הקבלן כבר פוקעת ולכן מי שלא בודק – עשוי לשלם על כך ביוקר.

בדיקת איכות הריצוף וטיב העבודה

מלבד בחירה נכונה בסוג האריחים, חשוב לא פחות לדאוג לביצוע נכון של עבודת הריצוף וכן להימנע משימוש באריחים באיכות ירודה. גם אם לא כולם מבחינים בכך במבט ראשון, קבלני אבן ושיש שעושים שימוש באריחים סוג ב’ חושפים את הלקוח לנזקים של בלאי מואץ וסביבת מגורים באיכות פחות טובה. בנוסף, עבודת ריצוף לא איכותית תשתקף ברצפות עקומות, רובה בגימור לא איכותי ותופעות נוספות, לא פחות חמורות.

על מנת לקבל את התמורה הטובה ביותר, גם בהיבט זה  חשוב לפנות מבעוד מועד לחברה איכותית לביקורת מבנים, שמעניקה תשומת לב ראויה לכל מרצפת ומרצפת.

קראו על מחירי בדק בית באתר שלנו