Categories
עיצוב בתים

מיגונים ושיפורים לרכבים שלכם

יש שיאמרו שרכב הוא בסך הכול כלי המביא אותנו מנקודה אחת לשנייה ויש שיאמרו שרכב הוא בעצם האופן בו אנו נתפסים כלפי חוץ – גדול או קומפקטי, אלגנטי או ספורטיבי, עוצמתי או עדין.
כלי הרכב בו אנחנו בוחרים לנסוע הוא הצעצוע שלנו, אז למה שלא נתחזק אותו? נאבזר אותו ונוסיף עוד פריט אשר ינעים את דרכנו?

מגוון השיפורים לרכב נחלקים לקטגוריות – פן עיצובי (פנימי וחיצוני) ופן מכאני המשפר את ביצועי הרכב:

אביזרים ותוספות עבור המראה החיצוני של הרכב


ספויילרים – יחידת פיברגלס, בדרך כלל, אשר מוסיפים לחלק האחורי של הרכב על תא המטען. ספויילר יגיע בדגמים וצורות שונות ומוסיף לרכב מראה ספורטיבי, צעיר וייחודי.
ג’אנטים –  ג’אנט הוא החישוק המתכתי עליו מורכב הצמיג. בכדי לשדרג את הרכב נהוג להחליפו בסגסוגת מגנזיום אשר מקנה לרכב מראה מבריק וחדשני.
מדבקות – קיימים אינספור דוגמאות ועיצובים שונים. מדבקות לרכב יודבקו על צידיו או על מכסה המנוע על פי טעמו האישי של בעל הרכב.
חלונות כהים וחלונות בגג הרכב – ניתן לצפות את חלון הזכוכית בשכבת פלסטיק כהה המודבקת בעזרת מים ודבק מיוחד, חלונות כהים יקנו לרכב תחושת מסתורין. בארץ קיימים מתקינים מורשים אשר מתמחים בהוספת חלון שמש כמעט לכל כלי הרכב בישראל

אביזרים ותוספות עבור החלל הפנימי של הרכב


מכשירי שמע ואודיו שונים – ניתן להגדיל את חווית ההאזנה למוסיקה ברכב באמצעות הגברת הספק הרמקולים. אלו המבלים שעות רבות ברכבם יוסיפו מכשירי ניווט לוויני. כמו כן, ניתן להתקין בגב המושבים הקדמיים מסכי DVD להנעמת הנסיעה עבור הילדים.
כיסאות ספורט – את הכיסאות המובנים ניתן להחליף בכיסאות ספורט בעלי אחיזה גבוהה ונוחה יותר עבור הנהג והנוסעים.
ידיות הילוכים – אוהבי המראה הספורטיבי יחליפו את הידיות הרגילות בידיות ספורט קצרות המותאמות לצבע הרכב.

שיפור ושדרוג ביצועי הרכב
שיפור האחיזה על הכביש – הדרכים לשיפור האחיזה רבות; ניתן להחליף צמיגים לרחבים יותר ובעלי חתך נמוך, להתקין בולמים וקפיצים איכותיים יותר לשיפור יציבות הרכב בסיבובים ומהירויות גבוהות.
שיפורי מנוע – השדרוג מבוסס על הגדלת הספק המנוע. בכדי להגדיל הספק משפרים את חלקי המנוע הפנימיים כגון: בוכנות, טלטלים ומערכות פליטה (אגזוז). בנוסף, קיימת אפשרות להוספת יחידות כוח חיצוניות כמו ניטרו ומגדשי טורבו. כל אלו יגדילו את כוח המנוע ואת תגובותיו בהתאם ויגבירו באופן ניכר את האצות הרכב.

מיגונים לרכב
ייעודם של מיגונים לרכב 4×4 ובכלל הוא לשמור עליו כפי שאבזרנו אותו. מדובר על מערכות אזעקה מתקדמות, מערכות נעילה להגה, מנעולים שונים, התקנת מערכות איתור, חיישני רוורס למניעת תאונות ופגיעה במרכב הרכב והשמיים הם הגבול

Categories
עיצוב בתים

בניית דק מעץ טבעי למרפסות בתים

בניית דקים מעץ אורן – התקנת דק למרפסת או לגינה
העץ הטבעי מאפשר להוציא את המקסימום מכל סביבת מגורים. באמצעות בניית דקים מעץ אורן, לגינה ולמרפסת, אפשר להוסיף נדבר חשוב של עיצוב גם לבית וגם לדירה. בזכות היתרונות של התקנת דק באופן כללי והיתרונות של דק אורן בפרט, ניתן למצוא את משטחי העץ האיכותיים הללו בדירות בלב העיר, בצימרים כפריים, בבניה בלתי רוויה, במגדלי מגורים, במשרדים ועוד.

יתרונות עץ האורן
כמעט כל מי שמעוניין להקים דק עץ אורגינלי שואל את עצמו באיזה עץ כדאי לבחור. מרבית הציבור, כך אומרים נתוני המכירות של החברות המובילות, בוחר בעץ אורן, ולא בכדי. הבחירה בסוג זה של עץ מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם כבחירה הנכונה וזאת בגלל:
• המחיר – לוחות עץ אורן נחשבים לחומר גלם איכותי ויחד עם זאת זול למדי. במיוחד כאשר מתקינים דק רחב ידיים ורוצים ליהנות ממראה טבעי במחיר משתלם – אורן הוא התשובה ואין בלתו.
• הגמישות – לוחות מעצי אורן מקובלים מאוד לשימוש על ידי מגוון הספקים והיצרנים. הם קלים מאוד לעבודה וניתן למצוא אותם בגדלים שונים, בעוביים שונים ובגימורים שונים.
• איכות תוצרת חוץ – למי שרוצה איכות משופרת, בהחלט ניתן למצוא דקים מעץ אורן שמקורו בחו”ל. פינלנד, למשל, ומדינות אחרות שנחשבות לספקיות של עץ לבניה מייצאות עץ מעובד ולא מעובד ברמות איכות מעולות.
יש לציין שכאשר פונים לספק או למתקין המתמחה בדקים כדאי לוודא שמדובר על עץ שעבר טיפול נגד ריקבון ונגד חרקים. טיפול כזה מאפשר לדק להחזיק מעמד לזמן ארוך יותר, במיוחד כאשר מקפידים על תחזוקה נכונה, שימון וצביעה לפי הצורך.

לאתר של לאמבר עבודות עץ-בניית דקים ופרגולות עץ בצפון

 

 

דקים מעץ מלא כתחליף מודרני לדשא
אנשים רבים בוחרים להתקין דקים מעץ אורן כתחליף לגינה המסורתית. העובדה שדשא מצריך השקיה הפכה אותו בעיני רבים לבזבזן מים בלתי נלאה. החלפת הדשא בלוחות עץ מעוצבים היטב מאפשרת גם חיסכון של ממש בהוצאות המים וגם מראה הרבה יותר מודרני ואלגנטי.
כאשר מקימים דק איכותי בחצר, קל מאוד להוסיף אביזרים דקורטיביים ותוך כדי כך גם להימנע מחרקים ומזיקים. הקמה של דק במרפסת מהוה, גם היא, השלמה של אסתטיקה משולבת, בין אווירה כפרית וקלאסית למראה אורבני תוסס.