משכנתא לקניית בית חדש

 

ההלוואה שאתה מקבל מהבנק נקראת משכנתא, הבנק הוא בדרך כלל המלווה, אלא אם מדובר בהלוואה מגורמי מימון פרטיים. הסכום שאתה משלם לבנק כל חודש הוא תשלום המשכנתא שלך. שיעור הריבית על ההלוואה הוא ריבית המשכנתא (או הריבית).

אם אתה לא עומד  בתשלומי המשכנתא אז הבנק יהיה רשאי לשייך לעצמו את הבית (זה נקרא עיקול) ואז הם יוכלו למכור אותו כדי לקבל בחזרה את הכסף שהם הלוו לך, ושאתה לא הצלחת לשלם.

אולי אתה יודע כמה אתה יכול להרשות לעצמו, אבל האם מה שהבנק חושב? הרי הבנק עשוי להיות מוכן להשאיל למשפחה או לאדם  סכום שיכול לסבך מבחינה כלכלית; מצד השני, הבנק יכול לסרב להלוות לכם את הסכום שאתם רוצים.  אתה צריך לדעת מה הבנק יאפשר לך עוד לפני שאתה מתחיל בקנית בית.

השלב השני הוא להחליט על מספר השנים בהן מחזירים את המשכנתא: מספר השנים שנדרש כדי להחזיר את ההלוואה נקרא הטווח, אשר בישראל  הוא בין 15 שנה ל 30 שנים.

היתרונות והחסרונות של משכנתא קצרת טווח ומשכנתא ארוכת טווח
משכנתא קצרת טווח : פחות ריבית, תשלום ההלוואה במחצית הזמן

משכנתא ארוכת טווח : תשלומים חודשיים נמוכים יותר, מאפשר לך לקנות בית במחיר גבוה יותר, שומר על תזרים המזומנים שלך

איך אתה בוחר בין השתיים? אם אתה רוצה את הגמישות תבחר במשכנתא ל 30 שנים. אתה עדיין יכול לשמור על גמישות ולשלם את ההלוואה בסכומים גבוהים בכל פעם – לך על  משכנתא קצרת טווח. כאשר בוחרים בפרק זמן קצר יותר-. צריך לבצע תשלומים גדולים יותר בכל חודש אם אתה אוהב את זה או לא.

במשכנתא ארוכת טווח  אתה מכתיב כמה אתה רוצה לשלם, ולכן כמה אתה רוצה לחסוך. מצד השני, אם אתה יכול להרשות לעצמך תשלומים על הלוואה למשך 15 שנה, ואתה לא סומך על עצמך כדי להפוך את ההלוואה ל- 30 שנים, אז כדאי לקחת את הלוואת 15 השנה וליהנות מהעובדה שתוכל לחסוך ריבית ולפרוע את ההלוואה במחצית הזמן, מבלי שתצטרך לעשות שום דבר מיוחד.

המאמר באדיבות אתר טבעון – יעוץ משכנתא מקצועי  וליווי במיחזור משכנתאות

Leave a Reply