לאחר שמומחה בתחום בדק בית נכנס לדירה ובחן אותה שתי וערב, חקר ומדד, בחן האם יש תאימות בין המפרט הטכני לבין מה שבוצע בפועל, הוא יפיק לאחר מכן דוח בדק בית שבו כתובים כל הממצאים של הבדיקות.

 המבנה דוח בדק בית

בדרך כלל בסעיפים הראשונים של דוח בדק הבית יתארו את הדירה על כל חלקיה , מידות של כל חדר או חלק בנויי אחר כולל אפילו גודל הגינה. המשך הדוח מדבר על כל הליקויים הגלויים והסמויים כאחד לפי כל המרכיבים של הדירה : בן אם זה חדר מגורים או סלון , ממד , חדר שירותים ואמבטיה או מרפסת וכדומה. כל ליקויי שאותר בבית ירשם תחת סעיף משלו, תוך ציון הליקוי ולעיתים יהיה כתוב גם דרישת החוק או התקן המחייב חברות בניה. בסמוך לכל ליקויי בדוח בדק בית, ירשם עלותו של הליקוי או עלות התיקון לפי חוות דעתו של המומחה אשר בדק את הבית בפועל. פשוט מדהים כמה ליקויים יתגלו במהלך הבדיקה, וחלקם הלקוח הקטן והפשוט אפילו לא יודע שבעיות כאלו קיימות כגון רצפת חדר כביסה שאמורה להיות לא בגובה מפלס שאר החדרים באותה קומה… או דוגמה אחרת כאשר צבע הדלת באמבטיה מתקלף או כל הציפוי – התקלף או שהמשקוף כבר ספוג מים ורקוב בגלל אי אטימה או בידוד או צבע בידוד שאינו מתאים… יש די  הרבה דוגמאות שכאלו והן שונות מדוח אחד למשנהו.

כמה זה עולה?  הזמנת דוח בדק בית

לרוב יהיו בדוח של חברת בדק הבית גם הערכות מחיר בנוגע לתיקון כל ליקויי הבניה שנמצאו, הממצאים נותנים ללקוח מבט מפוקח יותר על כל העסקה. התחשיב הכספי נמצא לרוב בסוף הדוח

כאשר מזמינים בדיקת ליקויי בנייה מחברת מקצועית, אפשר לדעת  כי תקבלו רשימה אמיתית ומהימנה של ליקוי הבנייה

לכן לפני קרכישת נכס קצוי להזמין חברה המתמחה באיתור ליקויי בנייה ובבביצוע בדיקת בתים

מידע נוסף בפורטל ביקורות המבנים -בם

http://www.bam.co.il/%D7%9C%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99%D7%99-%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%94/

Leave a Reply