התחום של ליקויי בניה מתחלק להרבה רבדים, חלק מהליקויים ניתן להבחין גם ללא שימוש במכשור או בידע בתחום הבניין. אך ישנם גם ליקויים שדרך האבחון הכי טובה שלהם נעשית על ידי מכשירים טכנולוגים מתקדמים.

 

המצב הכלכלי בישראל
דוח של ארגון
OECD קבע במאי 2013 כי שיעור העוני בישראל הוא הגבוה מבין המדינות המפותחות. כיום יותר מ35 אחוז מהילדים בישראל נחשבים עניים. בישראל נדרש להשקיע 187 משכורות על מנת לקנות דירה, נתון שגבוהה ביחס לרוב מדינות העולם (כך למשל, בשבדיה נדרש רק 30 משכורות, שוויץ – 42, בריטניה והולנד – 70, פורטוגל – 85). נתונים אלו מראים שמבחינה הנתונים הכלכליים לישראלי הממוצע בהחלט עדיף לשכור דירה מאשר לקנות (כמובן שכל מקרה צריך להיבחן לגופו של דבר). לאור כל הנתונים הללו היה סביר להניח שרוב הישראלים יחששו מלקנות דירה בכדי לא לקחת הימורים בנוגע לעתידם הפיננסי


המנטליות העולמית והישראלית לגבי קניית דירה
בערך
68% מהאנגלים מחזיקים דירה ברשותם, 65% מהאמריקאים, 42% מהגרמנים, 49% מההולנדים, 51% מהדנים, 60% מהשוודים. בישראל…70%. מה גורם לכך כל כך הרבה ישראלים רוצים דירה משל עצמם? השאלה מתחזקת לאור העובדה שכלכלת ישראל חלשה יותר מכלכלת המדינות שפורטו לעיל. נראה שיש כאן משהוא במנטליות הישראלית שגורם לכך.

בדק בית והתרבות הישראלית
אנו הישראלים שונאים להיות פריירים. קניית דירה ללא בחינה מדוקדקת של הנכס הרי היא כקניית חתול בשק, רק שכאן מדובר על חתול יקר במיוחד. אך משום מה לא כולם מודעים לחשיבות של שירותי בדק בית, הרבה ישראלים רוכשים דירות בשווי של למעלה ממיליון שקל ללא בחינה הנדסית מוקדמת.

איתור ליקויי בניה
חברות בדק בית בוחנות את הדירה שתי וערב. בודקת את התקינות של מערכת החשמל, אינסטלציה, ריצוף, בטיחות המבנה, עמידה בנהלי בניה ועוד. לאחר בחינת הדירה וקבלת מסמך מפורט ומסודר של ממצאי המבדק ניתן לדעת את האמת על המבנה שעליו הולכים לשלם כל כך הרבה.

http://www.elganengineering.co.il/articleLikueyBniya.html

Leave a Reply