חברות ביקורת מבנים ממליצות לכל רוכש בית חדש מקבלן להזמין חוות דעת מומחה לביקורת הנדסית של הבית. המלצה זו הנה גורפת ללא יוצא מהכלל. זכרו כי אתם עומדים לרכוש את אחד הנכסים היקרים ביותר במהלך החיים, ומדובר בנכס שבנייתו מורכבת וצפוי כי יהיו בו ליקויים כאלה ואחרים, אמנם ישנם ליקויים גלויים לעין לא מקצועית, אך ישנם ליקויים רבים אחרים שרק בעלי מקצוע מומחים יכולים לאתרם עבורכם, ולשם כך חברת ביקורת מבנים לישראל נמצאת לרשותכם כאשר חוות הדעת יש בה כדי לשרתכם גם במידה ותפעלו משפטית כנגד הקבלן.

קבלת דירה חדשה מקבלן – עמדו על הזכויות שלכם

זה לגמרי לא אחראי לקבל בית חדש כמו שהוא ולחשוב שהכול בסדר. מרגע קבלת מפתחות הדירה עליכם כמעט אוטומטית לפעול ולהזמין את חברת ביקורת מבנים לבדיקת הדירה כפי שהתנהגות אוטומטית, חכמה ואחראית זו מאפיינת רוכשי מכוניות. אל תשתהו יתר על המידה, אל תהססו ואל תוותרו על זכויותיכם, מדוע לסבול זמן רב עם ליקויים מטרידים בדירה, תפעלו עניינית ובהקדם

דירה מקבלן- אל תשפטו רק לפי המראה  החיצוני

אפילו אם הקבלן מסר את הדירה כשהיא בעיניכם מושלמת ובדיוק כפי שחלמתם לקבלה, עדיין מומלץ מאוד להזמין שירות בדק בית על מנת שגם המומחים בתחום ליקויי הבניה יאשרו את הרגשתכם החיובית, וכך בצורה רשמית ומקצועית תנוח דעתכם כי באמת קיבלתם נכס תקין וטוב העומד בתנאי וחוקי הבנייה וכן אין פערים בין מצב הדירה בפועל למה שהובטח לכם על ידי הקבלן בהסכם המכר והמפרט הטכני או במסגרת הפרוספקט ופרסומיו השונים.

בדק בית ותביעה

אם חברת הבניה או הקבלן מסרב לתקן את המפגעים והליקויים בדירתכם, או שתיקן בצורה שלא משביעה את רצונכם, זו זכותכם וחובתכם המוסרית כלפי עצמכם ובני משפחתכם למצות עמו את הדין בדרך של פנייה לעזרת בית המשפט. זו חובתכם גם בגלל שליקויים בדירה יכולים בחלק מהמקרים אף לסכן את חיי אדם. זכותכם לפנות לבית המשפט, ואולם זכרו כי בית המשפט עוזר רק למי שיודע לעזור לעצמו, ובזמן!.

מיותר לציין כי עליכם לפנות לעורך דין מומחה בתחום ליקויי הבנייה על מנת שתקבלו את ההדרכה והייעוץ המשפטי הנכון והיעיל להתמודדות נגד הקבלן בתביעה בבית המשפט. לייעוץ בנושא ניתן לפנות אלנו בטלפון 0525149549

 

למידע נוסף אודות בדיקת בית לחצו כאן

http://www.elganengineering.co.il/articleBdikatBait.html

Leave a Reply