בדיקת בית או דירה מיד שנייה -הזמנת בדק בית

האם אתם מתכוונים לרכוש בית יד שנייה?. אם כן אז כדאי לבצע בדק בית.  כאשר רוכשים דירה מאדם פרטי הרי שאין לכם מושג עש כמה האדם הזה ישר. בנוסף לכך, לבית קיים בן כמה וכמה שנים טובות יכולים להתגלות ליקויי בניה בגלל התיישנות או ליקויים אשר הצטברו במשך השנים וככל שעובר הזמן הם רק מחריפים, ובנוסף לכל הצרות הליקויים הללו לא תמיד גלויים לאדם הפשוט. כך למשל סתימות, התפוררות של טיח וציפויי קירות שאינם גלויים לעין בעת רכישת הדירה. וכן מרצפות שניתקו ממקומם ותוקנו כלאחר יד רק לקראת מכירת הבית וסביר להניח שיתגלו רק לאחר תקופה מסוימת של כניסה למגורים על ידי הרוכשים החדשים. בעיות נוספות שעלולות להתגלות בעתיד יכולות להיות רטיבות חריפה אשר בוצע תיקון – רק למראית עין – בעת הצעת הבית למכירה, והבעיה הזו תצוץ בשנית מיד לאחר כמה חודשים של מגורים.

ביצוע בדק בית לבית ישן

לרוב בבתים ישנים ישנם יותר ליקויים שנוספו לבית לאחר שנים של מגורים ושימוש. דוגמה מקורית ואם היא לא הייתה חמורה כל כך – היה אפשר להתייחס אליה בצחוק היא אותו בית בשרון אשר נבנה על קרקע פרטית כולל גינה גדולה, ונרכש מיידי הבעלים במחיר סביר יחסית אולם מאחר ולא בוצע בדק בית כראויי על ידי מומחים הבעיה צצה לאחר שישה חודשים. סתימה חמורה בצנרת המים – התברר כי עץ שהיה בגינה שלח שורשים ארוכים ארוכים אל אזור צנרת המים שהפיקה רטיבות ולחות באדמה בגלל חיבור לא בוצע כראויי של צינורות, הייתה דליפה קטנה. השורשים חדרו דרך אותו סדק קטן בצינור אל תוך הצינור. ברבות השנים שורשי העץ התחזקו והתרחבו, ותוך כדי גם הרחיבו את צינור המים. התוצאה בסוף הייתה ששורש העץ חסם את זרימת המים עד כדי סתימה. הדייר הקודם כנראה דאג מידי פעם לחתוך את השורשים, וביצע סתימה חוזרת של הסדק עם חומר איטום. אך דרך הטיפול לקתה בחוסר יסודיות, היה צורך להחליף את כל הצינור מקצה לקצה, אולם עלות הביצוע הייתה גבוהה כך שבעל הבית הקודם בחר באופציה הזולה והלא נכונה. הדייר החדש נאלץ לשאת בעלות הגבוהה של החלפת הצינור.

בדק בית – הוזלת העלות

אנשים עלולים לחשוב שבדק בית מייקר את הרכישה, אך בהרבה מקרים זו הערכה שגויה. על ידי בדק בית ניתן לחסוך הרבה כסף ועגמת נפש, שהרי שמציאת ליקויים אחרי קניה  מצריכים הוצאה כספית גבוהה. עם דוח בדק בית יכול היה הרוכש לבוא בדרישות אל המוכר כבר בעת ביצוע המשא ומתן, ועל ידי כך להוזיל את עלותו של הבית בעשרות אלפי שקלים, ואולי אף היה מחליט לבטל את כל העסקה.

 

מידע נוסף על בדק בית באתר של אלגן הנדסה

http://www.elganengineering.co.il/

בדק בית חדש קיראו כאן

Leave a Reply